27 Jun 2020
June 27, 2020

کاشت مو

0 Comment

کاشت مو چیست؟

مشکل طاسی یا کم پشتی مو که بنا به دلایل متعددی همچون ژنتیک در افراد بروز کرده و موجب ناراحتی آن ها می شود به راحتی با کاشت مو یا پیوند مو قابل درمان می باشد. روش های متفاوتی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. ( کاشت موی زنده )

روشی که پزشکان متخصص کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان از آن برای پیوند مو استفاده می کنند روش FIT می باشد که نسبت به سایر روش های موجود دارای مزایای بیشتری بوده و عوارض آن بسیار ناچیز می باشد.

در کاشت مو به روش FIT که از جمله بهترین روش های پیوند موی طبیعی می باشد، پزشک از پانچ کوچک و گردی به منظور خارج نمودن واحدهای فولیکولی مو از ناحیه ای که رشد مو در آن تراکم بیشتری دارد استفاده می شود.

مراحل کاشت مو به روش FIT
با اینکه این روش پیوند مو به دلیل داشتن حداقل میزان تهاجم، کوتاه بودن دوران نقاهت و همچنین نتایج بسیار درخشانی که دارد امروزه بسیار مورد استقبال واقع شده است ولی بعضاً با افرادی مواجه می شویم که نتیجه دلخواه خود را از آن دریافت نکرده و از نتیجه آن رضایت ندارند. دلیل این موضوع در بیشتر مواقع مراجعه به پزشک و کلینیک هایی است که از تجربه و تخصص لازم در این زمینه برخوردار نیستند؛ لذا زمان و دقت کافی را در انتخاب بهترین کلینیک پوست و مو در شهر خود صرف نمایید.

یکی از مهم ترین مراحل کاشت مو انجام مشاوره پزشکی با بیماران است، به همین منظور پزشکان کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان قبل از انجام این روش برای افراد با آن ها به طور کامل صحبت کرده، در رابطه با توقعاتشان جویا شده، سوابق بیماری آن ها را بررسی کرده و بعد از آگاهی از علت ریزش مو و میزان آن، بهترین روش درمانی را برای آن ها انتخاب می نمایند. در ادامه مراحل پیوند مو به روش FIT را آورده ایم:

مراجعه فرد به کلینیک پوست و مو و انجام مشاوره با وی
عکسبرداری
طرح پردازی نواحی دریافت کننده و اهدا کننده
خارج کردن واحدهای فولیکولی لازم از نواحی اهدا کننده
آماده کردن واحدهای فولیکولی
استراحت
کاشت واحدهای فولیکولی
رعایت نکات و توصیه های بعد از کاشت مو توسط بیمار
هزینه کاشت مو
یکی از موضوعاتی که افراد سوالات زیادی در رابطه با پیوند مو می پرسند این است که هزینه این روش چقدر است؟ در پاسخ باید بگوییم که پیش از معاینه بیمار نمی توان هزینه دقیقی را به او اعلام کرد زیرا هزینه پیوند مو به فاکتورهای بسیاری همچون وسعت ناحیه تحت درمان، شدت ریزش مو و غیره بستگی دارد.