هنگام مسافرت با هواپیما چه لباس هایی بپوشیم؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که نوع پوشش و لباسی که برای گردش و سفرهای خود انتخاب می کنیم، می تواند به طور مستقیم روی کیفیت زمانی که به مسافرت می پردازیم و در حال لذت بردن از اوقات خوش سفر هستیم، اثر بگذارد.

اگر برای مسافرت بعدی خودتان برنامه ریزی می کنید و قرار است سفرتان را با هواپیما انجام دهید، کمی بیشتر در فرودگاه به ظاهر افراد توجه کنید و ببینید چه لباس هایی را برای سفرشان انتخاب کرده اند. مطمئنا لباسی که برای مسافرت خود و داخل هواپیما انتخاب می کنید بسیار مهم است و شما تنها افرادی نیستید که به راحتی لباستان در زمان پرواز اهمیت می دهید. در ادامه چند مدل از لباس هایی که بهتر است در هنگام مسافرت با هواپیما نپوشیم را با هم مرور خواهیم کرد.

پیش از این که لباس مورد انتظار خودتان برای سوار شدن به هواپیما را انتخاب کنید، به کارهایی که در آن روز انجام خواهید داد خوب فکر کنید. حتما در طول پرواز، برای مدت زمانی مشخص، روی یک صندلی تنگ با فضای محدود می نشینید، و برای استفاده از دستشویی هم چندان کار راحتی در پیش نخواهید داشت. بنابراین باید برای چنین شرایطی برنامه ریزی کنید. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که برای درآوردن و پوشیدن مجدد آن در این وضعیت، چندان به دردسر نیفتید.

لباس های سرهمی برای چنین مواقعی به هیچ وجه مناسب نیستند. همچنین لباس هایی با برش های کوتاه مثل دامن های کوتاه را هم از دایره انتخاب خود کنار بگذارید. به طور کل هر چه تعداد زیپ و دکمه های به کار رفته در لباستان کمتر باشد برایتان بهتر خواهد بود. تا می توانید به راحتی خودتان اهمیت دهید!

در زمان سوار شدن به هواپیما، به جای توجه به لباس های شیک و مورد علاقه خود، باید به فاکتورهای دیگری مثل سادگی بیشتر اهمیت قائل شوید. پس لباس های خاص خودتان با برندهای جذابی که دارند را برای گردش و تفریحاتی که در طول سفر خواهید داشت نگاه دارید، نه داخل هواپیما. از آنجایی که ممکن است داخل هواپیما لباس هایتان در اثر برخورد با صندلی ها و یا ریختن نوشیدنی و غذا، و همچنین قرار گرفتن در فضاهای محدود، دچار لک و آلودگی شود، باید از لباسهایی بهره ببرید که به راحتی قابل تعویض باشند و چندان از لحاظ شستشو شما را به دردسر نیندازند.

ممکن است گاهی دمای هوای مبدا یا هیجان سفر به یک مکان گرمسیر، شما را به اشتباه بیندازد، و لباس های تابستانه ای که به تن دارید را برای هواپیما هم مناسب بدانید. سعی کنید در هنگام مسافرت با هواپیما چند لایه لباس به تن داشته باشید تا اگر داخل هواپیما، سردتان شد، به مشکل برنخورید. همچنین در این صورت اگر دمای داخل هواپیما از چیزی که تصور کرده اید گرم تر باشد، می توانید به راحتی از لایه های رویی لباستان کم کنید و خنک شوید. مطئمنا این انتخاب از پوشیدن لباس های تابستانه، هوشمندانه تر خواهد بود.