هر رنگ مخاط بینی نشانه چیست؟

یافتن علائم مناسب می تواند به شما در تشخیص صحیح سرماخوردگی یا آنفولانزا کمک کند و همه چیز در مورد رنگ و چسبناکی آب بینی شما است – آنها می توانند شفاف ، چسبنده و حتی بد بو باشند. با بررسی آنها ، می توانید آنچه را که در سلامتی شما نادرست است مشخص کنید و سپس به پزشک مراجعه کنید.

ما در این مطلب انواع مختلف از رنگ آب بینی و مخاط بینی را برای شما قرار داده ایم تا ببینیم علت آنها چیست.

شفاف و آبکی

مخاط بینی شفاف و آبکی به شما کمک می کند تا از آلاینده ها و گرد و غبار خلاص شوید

اگر مخاط بینی شفاف و آبکی دارید ، به این معنی است که شما سالم هستید. این نوع مخاط به شما کمک می کند تا از آلاینده ها و گرد و غبار خلاص شوید. این مخاط حاوی پروتئین ها و آنتی بادی هایی است که با ویروس ها و باکتری هایی که ممکن است وارد سوراخ بینی شما شوند ، می جنگند. اما گاهی اوقات می تواند نشانه آلرژی باشد ، به خصوص اگر بینی شما خارش داشته باشد و عطسه می کنید.

شفاف و غلیظ

مخاط بینی شفاف و غلیظ نشانه ای از حساسیت مزمن است

گفته می شود که این نوع مخاط نشانه ای از حساسیت مزمن است . بینی شما را گرفتار می کند، و حتی ممکن است دچار تورم بینی شوید. مراجعه به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی و یا پزشک متخصص آلرژی ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

سفید

رنگ سفید مخاط به دلیل از بین رفتن رطوبت در بینی شما است

مخاط بینی سفید هنگامی که سرماخوردگی دارید ظاهر می شود – رنگ سفید به دلیل از بین رفتن رطوبت در بینی شما است که باعث می شود مخاط به رنگ سفید و “ابری” به نظر برسد.

زرد

رنگ مخاط زرد نشانه ای از سرما خوردگی است

اگر متوجه شدید که رنگ مخاط بینی شما زرد شده است ، بهتر است به خودتان استراحت دهید و مایعات زیادی بنوشید. این یک نشانه قطعی از سرماخوردگی است. رنگ زرد به دلیل وجود گلبول های سفید مرده است که با ویروس می جنگند – پس از انجام عملکرد اصلی آنها وارد مخاط شما می شوند.

سبز

رنگ سبز مخاط بینی نشانه ای عفونت است

مخاط بینی سبز کاملاً دوست شما در مبارزه با سرماخوردگی هستند. آنها نشانه ای از این هستند که سیستم شما تمام تلاش خود را برای رهایی از عفونت انجام می دهد. اما اگر علائم بیش از ۱۰ روز طول بکشد ، به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است یک عفونت باکتریایی باشد.

صورتی یا قرمز

رنگ صورتی مخاط نشانه صدمه به بینی است

صورتی ممکن است یک رنگ زیبا باشد ، اما قطعاً نشانه خوبی نیست. یا این بدان معناست که شما صدمه دیده اید (مثلاً بینی شکسته) یا به سختی دماغ خود را فین کرده اید. در هر صورت ، اگر جریان خون بعد از نیم ساعت متوقف نشود ، به پزشک مراجعه کنید . همچنین ، اگر یک کودک نو پا چنین مخاط بینی را تجربه کرد ، سریعاً به پزشک متخصص اطفال خود مراجعه کنید.

قهوه ای

رنگ مخاط قهوه ای به دلیل تنفس در هوای کثیف است

مخاط بینی قهوه ای وقتی ظاهر می شود که خون قدیمی در سیستم شما خشک می شود و یا شما هوای کثیف را تنفس می کنید ظاهر می شود. تمیز کردن سوراخ بینی شما با اسپری بینی ممکن است در این حالت کمک کند.

تقریبا سیاه

مخاط سیاه به دلیل عفونت قارچی است

اگر سیگار ماری جوانا یا سیگار نمی کشید ، مخاط سیاه ممکن است به یک عفونت قارچی در سیستم شما اشاره کند.

چسبنده ، بد بو و بی رنگ

مخاط بینی چسبنده و بد بو نشانه سینوزیت است

مخاط بینی چسبنده ، بد بو و بی رنگ به احتمال زیاد نشانه سینوزیت مزمن است . آبریزش بدون توقف بینی / بافت های گلو مخاط زیادی ایجاد می کنند و در نتیجه این نوع مخاط ایجاد می شود. توصیه می شود در صورت عدم کارآیی آنتی بیوتیک ها یا سایر روش های درمانی ، به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.