مراقبت های پس از جراحی بینی

هنگامی که فردی تصمیم دارد برای انجام عمل بینی اقدام نماید ، اولین و مهم ترین موضوع انتخاب یک جراح بینی ماهر و متبحر می باشد ، علاوه بر آن مراقبت های پس از جراحی بینی ، برای دستیابی به نتایج مطلوب از عمل بینی ، حائز اهمیت است و معمولاً پیش از انجام جراحی بینی ، تیم جراحی به شما آموزش های لازم را خواهد داد .

مراقبت های پس از جراحی بینی
به منظور بهبود کبودی و تسریع در کاهش تورم ناشی از جراحی ، لازم است تا ۲۴ ساعت پس از عمل بینی از کمپرس سرد ، استفاده کنید .
در هفته های اول بعد از جراحی بینی ، از صحبت کردن و خنده های زیاد بپرهیزید .
در روز های اولیه بعد از جراحی ، رژیم نرم را رعایت نموده و غذا را به صورت میکس شده میل نمایید . ( یعنی مواد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارد ، نظیر استیک ، آدامس ، هویج و سیب را موقتاً نخورید . )
برای عطسه کردن ، باید دهان را باز نگه دارید .
از مصرف دخانیات خصوصاً سیگار خودداری فرمایید .
چنانچه مجبور به استفداه از عینک طبی هستید ، از عینک های بی فریم استفاده نمایید . همچنین اکید توصیه می شود تا حداقل شش ماه از عینک های آفتابی استفاده نکنید ، چرا که وزن آن ممکن است به بینی تان آسیب برساند .
معمولاً پس از گذشت یک هفته از عمل بینی می توانید فعالیت های روزانه تان را از سر برگیرید ، اما برای مدت طولانی سرتان را خم نکنید . همچنین فعالیت های سنگین و ورزش های تهاجمی حداقل به مدت ۶ هفته ممنوع می باشد .
تا زمانی که هنوز غضروف های بینی به وضعیت ثابتی نرسیده است ، از رفت و آمد در مکان های شلوغ که امکان صدمه وضربه خوردن بینی وجود دارد ، بپرهیزید .
شستشوی داخل بینی به روش صحیح را تا زمانی که پزشک توصیه کرده است ، ادامه دهید .