02 May 2021
May 2, 2021

لیفت صورت

0 Comment

لیفت صورت

لیفت صورت یا لیفتینگ صورت ؛ از جمله روش های جوانسازی پوست به شمار می رود که در صورت انجام توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، با نتایجی ماندگار و مادام العمر همراه خواهد بود. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

آیا لیفت صورت برای چین و چروک پوست مناسب است یا خیر ؟

قاعدتا هر درمانی و هر عمل جراحی ای برای جای خاصی مناسب است ؛ بنابراین تعمیم این که این عمل برای تمام مشکلات ، درمان کننده است اشتباه می باشد.

به طور کلی افراد مختلف ، نیاز به درمان های متفاوتی دارند.

لیفت صورت

به عنوان مثال ؛ در برخی افراد ممکن است چین و چروک پوست ، ناشی از کاهش شدید حجم بافت زیر پوست باشد که در این صورت ممکن است از طریق تزریق چربی یا استفاده از سایر پرکننده ها و گذاشتن پروتزهای مختلف زیر صورت ؛ بتوان به رفع چین و چروک های موجود پرداخت.

در پاره ای موارد ممکن است ، این فرورفتگی ها یا چین و چروک ها به دنبال پارامترهای دیگری ؛ اعم از حوادث و ضربات یا بعد از برخی اعمال جراحی ، ایجاد شده باشد که در این موارد نیز ، روش درمان متفاوت خواهد بود.
آیا لیفت صورت برای درمان چین و چروک ناشی از افزایش سن ، مناسب است ؟

در مواردی که به دلیل افزایش سن ، افتادگی و چین و چروک صورت اتفاق افتاده است ؛ باید توجه داشت که این افتادگی ها فقط در لایه سطحی پوست نیست.

اما گاهی اوقات ، زمانی که افراد به پزشکان فاقد وجاهت علمی و تجربه مراجعه می کنند ؛ متاسفانه این اشتباه صورت می گیرد و این پزشکان با انجام یک جراحی به قول خودشان ساده ، بر روی پوست صورت فرد یک برش ایجاد کرده و بخشی از پوست را برداشته و به صورت اولیه بخیه می زنند.

در صورتی که این نوع جراحی ، هیچ تاثیر ماندگاری در اصلاح مشکلات افزایش سن صورت ندارد.

زیرا افتادگی و خلا ناشی از افزایش سن ، در تمام لایه های بافتی صورت ؛ اعم از پوست ، چربی ، عضلات و حتی استخوان پدیدار می گردد و از این رو در درمان با لیفتینگ ؛ باید تمامی این جوانب را مد نظر قرار داد.
بهترین روش برای درمان افتادگی پوست

دکتر سید مهدی موسوی زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، از بهترین جراحان پلاستیک تهران در این خصوص چنین اظهار فرمودند :

در افتادگی پوستی که به دنبال افزایش سن رخ داده ؛ لیفت پوست یا کشش پوست ، به تنهایی کفایت نمی کند و باید لایه های زیرین پوست را نیز در جهت مناسب بکشیم.

در مواردی ممکن است همراه با لیفت ؛ تزریق چربی ، پیوند لایه های بافتی یا گذاشتن پروتز در ناحیه گونه ها یا بقیه قسمت ها را هم در نظر بگیریم.

بنابراین انتخاب روش درمانی مناسب ، یک multidisciplinary می باشد و در واقع یک نگرش وسیع تری لازم است تا ما در هر فردی ببینیم که چه درمانی مناسب و علمی است.