راز بهترین و امن ترین صندلی هواپیما

این که بهترین صندلی هواپیما کدام است یک سوال همیشگی بوده با چندین جواب، چرا که بهترین صندلی در هواپیما کاملا به اولویت های شما بستگی دارد. حال باید ببینیم عالی ترین صندلی با توجه به اولویت های ذیل کدام است :

اول از همه به محض ورود به هواپیما به خدمه پروازی که به شما خوش آمد می گوید لبخند زده و یک ارتباط چشمی با او برقرار کنید. زیرا بر اساس تحقیقات و گزارشی که از کادر پرواز گرفته شده است برخورد مناسب و لبخند تاثیر شگفت انگیزی بر روی میهماندار داشته و غالبا تا پایان پرواز در ذهن او می ماند و نادیده گرفتن خوش آمد گویی کادر پرواز و بی تفاوت عبور کردن از وی، رفتاری بسیار نادرست و غیر انسانی بوده و اثر منفی دارد. اگر شما بهترین خدمات را می خواهید و یا سفارش غذای متفاوتی مثل غذای گیاهی و…. دارید لبخند را فراموش نکرده و به جای جلو، در صندلی های عقب هواپیما بنشینید. خدمه پرواز تمایلی به سرویس دهی از سمت جلو ندارند چرا که درخواست شما را هرچه که باشد، مانند بالشت، پتو یا یک نوشیدنی اضافه باید از جلوی چشم تمام مسافران عبور داده و به دست شما برسانند و این باعث می شود دیگران نیز به صورت زنجیر وار همین موارد را تقاضا کنند.

این موضوع کاملا بستگی به فرودگاه شما دارد که سمت راست منظره ای جذاب وجود دارد یا سمت چپ، اما چیزی که واضح است برای داشتن چشم انداز خوب همه از صندلی های روی بال هواپیما فراری هستند. اما راه حل دیگر جستجو در گوگل است.

برای بیشترین امنیت
شرکت های هواپیمایی و سازندگان هواپیما به شما می گویند تمامی صندلی های هواپیما به یک اندازه دارای امنیت هستند. اما تحقیقات به عمل آمده در سال ۲۰۰۷ نشان داده است مسافرانی که نزدیک تر به دم هواپیما نشسته اند شانس بیشتری برای جان سالم به در بردن از تصادفات دارند. بنابراین اگر نگرانی های امنیت پرواز دارید در صندلی های عقب بنشینید.

برای سریعترین خروج
شما برای یک سفر کاری به شیراز می روید، به مدت ۱ شب یکی از هتل های شیراز را رزرو نموده و تنها وسیله سفرتان یک کیف دستی کوچک درقفسه بالای هواپیماست. بنابراین استفاده حداکثر از زمان برای رسیدن به تمامی قرار های کاری برای شما در بالاترین اولویت قرار دارد. حکم؟ بهترین صندلی برای شما در جلوی هواپیما و سمت چپ و در طرف در خروجی قرار دارد.

برای خواب راحت تر

به طور کلی خوابیدن در ارتفاع بالا کار مشکلیست به علاوه اینکه بسیاری از مسائل هم در سختی این کار دست به دست هم می دهند مثل صدای وزوز موتور هواپیما، ناراحت بودن جای سر و گردن، احتیاج مسافر بغل دستی به دستشویی و …. فرض کنید قصد سفر به اصفهان را داشته و ساعت تحویل اتاق شما در یکی از هتل های اصفهان  با ساعت پروازتان فاصله زیادی دارد و پیش بینی می کنید که زمان زیادی معطل خواهید شد. در چنین شرایطی احتمالا شما روی خواب در طول پرواز خود بسیار حساب باز کرده اید. بنابراین صندلی های کنار پنجره در جلو هواپیما کم صدا ترین و کم مزاحم ترین موقعیت خواهد بود. همچنین با پایین کشیدن پرده پنجره، موقعیت ایده آلی نیز برای قرار دادن سر خود به وجود می آورید.