02 May 2021
May 2, 2021

جراح بینی

0 Comment

جراح بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی اولین اقدامی که باید صورت گیرد. انتخاب یک جراح بینی خوب و متبحر باعث می شود که علاوه بر حفظ زیبایی پس از جراحی بینی ، مشکلات تنفسی پس از جراحی بینی نیز به وجود نیاید.

سوالاتی که در ذهن افرد متقاضی جراحی پلاستیک بینی ایجاد می شود این است که

بهترین جراح بینی تهران را چگونه انتخاب کنند ؟
بهترین جراح بینی در تهران کیست؟
جراح بینی خوب در تهران چه ویژگی دارد ؟
بهترین جراح بینی گوشتی در تهران کیست ؟
بهترین جراح پلاستیک تهران را چگونه انتخاب کنم ؟

جراح بینی
انتخاب بهترین جراح بینی

از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در موتورهای جستجو لیستی از بهترین جراحان بینی تهیه کنید.
به سایت جراح بینی مراجعه نمایید و در مورد میزان تحصیلات ، تخصص ، مدارج علمی اطلاعات کسب کنید سپس می تواند با مراجعه به گالری تصاویر، نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی را مشاهده نمایید.
مشاوره حضوری با فوق تخصص جراح بینی داشته باشید و در مورد نتیجه جراحی بینی یک دیدگاه کلی داشته باشید.
رضایت بیماران قبلی که طی فواصل زمانی مختلف به مطب مراجعه می نمایند را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات بهترین جراح بینی

جراح فوق تخصص پلاستیک بینی باید سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد.
توانایی انجام جراحی پلاستیک بینی را روی انواع بینی با مشکلات مختلف داشته باشد.
برای هر بیمار زمان کافی برای معاینه و مشاوره بگذارد.
با صبر و حوصله انتظار فرد را از انجام جراحی بینی را گوش کند و با در نظر گرفتن نوع بینی مدل بینی که متناسب با چهره و نوع بینی است را انتخاب کند.

جراح بینی

تنگی و انسداد دریچه ی بینی

بیشتر متقاضیان جراحی بینی ، بخصوص خانم ها به کوچک شدن بینی و به اصطلاح به بینی فانتزی و سربالا علاقه نشان می دهند ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که کوچک شدن بیش از حد بینی و کوچک کردن پره های بینی و سوراخ های بینی موجب به وجود آمدن مشکلات تنفسی و تنگی دریچه ی داخلی و خارجی بینی می شود که ترمیم اینگونه بینی ها کار بسیار سخت و دشواری است .

اگر جراحی بینی توسط یک جراح بینی فوق تخصص و متبحر انجام شود کاملا بی خطر و بدون هیچگونه عوارضی خواهد بود اما در غیر این صورت رفع نواقص آن برای بیمار بسیار پرهزینه و سخت خواهد شد و در نهایت منجر به ترمیم بینی می شود .
حفظ شاخص های استاندارد بینی بعد از جراحی بینی

در جراحی بینی تناسب اجزای دیگر صورت با “پهنای بینی ، ارتفاع بینی ، پشت بینی ، فاصله بینی و لب و غیره ” دارای انتخاب های مشخصی است.

جراح بینی بر اساس شاخص ها به آنالیز نتیجه ای که پس از عمل بینی به دست خواهد آمد می پردازد. برای مثال ارتفاع بینی در حدود ۶۷ درصد طول بینی می باشد.

رعایت این استاندارد ها موجب ایجاد تناسب بینی با چهره و در نتیجه زیبایی و جذابیت فرد بدون هیچگونه عوارض پس از عمل جراحی بینی می شود که تنها به دست یک جراح بینی متبحر قابل انجام می باشد.

جراح بینی

انواع بینی

بینی هر یک از افراد ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و از لحاظ ساختاری به دو نوع زیر تقسیم می گردد:

بینی گوشتی : بینی گوشتی به بینی گفته می شود که بافت های چربی زیادی داشته و ساختمان آن تشکیل شده است از استخوان هایی که استحکام پایینی دارند. همچنین پوستی که بر روی ساختار این نوع بینی قرار می گیرد از ضخامت بالایی برخوردار است.
بینی استخوانی : بخش زیادی از ساختار بینی استخوانی را استخوان و غضروف هایی با ضخامت بسیار بالا تشکیل داده و پوستی که بسیار مرغوب بوده و ضخامت کمی دارد بر روی آن قرار می گیرد.

نتیجه جراحی بینی

بینی ها بعد از جراحی بینی به طور کلی دارای سه فرم خواهند بود که عبارتنداز:

جراحی بینی فانتزی : با انجام عمل بینی فانتزی ، حجم بینی تا حد زیادی کم شده و نوک آن سر بالا می شود. همچنین قوسی که بر پشت بینی ایجاد خواهد شد زیاد بوده و زاویه تشکیل شده بین لب بالا و بینی بعد از جراحی ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه خواهد بود.
جراحی بینی طبیعی : تغییرات ایجاد شده در بینی پس از جراحی بینی فانتزی ، به هیچ عنوان در بینی های طبیعی مشاهده نمی شود.

در این نوع از جراحی بینی ، جراحان تمام تخصص و مهارت خود را به کار می گیرند تا ایرادات بینی را به طبیعی ترین شکل ممکن از بین ببرند، بینی طبیعی خیلی کوچک نشده، سر بالا نمی شود و در صورت تمایل خود فرد یک قوس بسیار خفیف بر پشت آن ایجاد می شود، در غیر اینصورت هیچ قوسی در آن ایجاد نخواهد شد.

جراحی بینی نیمه فانتزی : این فرم از بینی، حالتی میان بینی طبیعی و بینی فانتزی داشته و حد وسط آن ها است. بینی نیمه فانتزی مانند بینی طبیعی فاقد قوس نبوده و همچنین قوس زیادی همچون بینی فانتزی ندارد و چیزی ما بین آن ها می باشد و برای افرادی مناسب است که نه علاقه ای به بیش از حد طبیعی بودن بینی و نه کاملاً فانتزی بودن آن دارند.

جراح بینی
جراحی بینی گوشتی و استخوانی

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بیشتر، از وجود ایراداتی همچون بزرگ بودن نوک و پهن بودن بینی شکایت داشته و افرادی با بینی استخوانی از وجود مشکلاتی مانند قوز بر روی پل بینی و افتادگی نوک بینی گله مند هستند.

باید بگوییم که هر چه استخوان های بینی ضخامت بیشتری داشته و پوست آن نازک تر باشد دست جراح بینی برای ایجاد تغییرات بازتر بوده و به دلیل داشتن پوست نازک این تغییرات به خوبی قابل مشاهده خواهند بود. به همین دلیل نتیجه به دست آمده از جراحی بینی استخوانی بسیار رضایت بخش تر از جراحی بینی گوشتی خواهد بود.

همچنین با توجه به توضیحات بالا می توان گفت به دلیل اینکه ایجاد تغییراتی همچون سربالا کردن، کوچک کردن و قوس نیازمند استخوان هایی مستحکم است و برای دیده شدن این تغییرات در بینی، پوست باید نازک باشد لذا بینی های گوشتی در فرم دهی دارای محدودیت بوده و تنها می توان بر روی آن ها جراحی بینی طبیعی انجام داد، در صورتیکه بینی های استخوانی را به هر دو فرم طبیعی و گوشتی می توان جراحی کرد.
جراحی بینی به چند روش انجام می شود ؟

جراحان بینی با توجه به مهارت و صلاحدید خود از دو روش زیر برای جراحی کردن بینی ها استفاده می کنند :
جراحی بینی باز

برای انجام جراحی بینی لازم است که جراح به ساختمان بینی دسترسی داشته باشد تا بتواند تغییرات مورد نظر را بر روی آن اعمال کند که این دسترسی از طریق برش یا برش هایی که بر روی پوست بینی ایجاد می گردد میسر می شود. محل ایجاد این برش ها موجب تفکیک جراحی بینی به دو روش باز و بسته می شود.

در جراحی بینی به روش باز جراح بینی برش مورد نیاز را بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می کند، کلوملا به ناحیه ما بین دو سوراخ بینی گفته می شود. سپس پوست بینی را از اسکلت آن به کمک ابزارهای مخصوص جدا کرده و غضروف های آن را به شکل مورد نظر خود فرم داده، عیوب آن ها را برطرف ساخته و سپس پوست را با ایجاد بخیه در جای خود ثابت می نماید.

جراح بینی

جراحی بینی بسته

برش هایی که به منظور دسترسی به ساختمان بینی باید در آن ایجاد شوند، در جراحی بینی به روش بسته در داخل بینی ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که بیشتر جراحان بینی به دلیل اینکه در جراحی بینی باز به ساختمان بینی اشراف بیشتری دارند از این روش برای انجام عمل بینی بهره می گیرند.
جراحی بینی با لیزر

با توجه به اینکه امروزه دسترسی به اینترنت بسیار آسان شده است بیشتر افراد در صورت نیاز به اطلاعات در زمینه های مختلف، در گوگل و شبکه های اجتماعی به جستجو می پردازند.

چنانچه در رابطه با جراحی بینی در گوگل جستجو کرده باشید، با مواردی همچون کوچک کردن بینی با دستگاه، کوچک کردن بینی با لیزر ، کوچک کردن بینی با عسل و غیره روبرو شده اید.

باید گفت که تنها راه برای برطرف کردن ایرادات موجود در ساختمان بینی دسترسی به ساختمان بینی ، حذف استخوان های اضافی یا استفاده از روش هایی همچون گرافت گذاری برای تقویت غضروف های بینی بوده و روش هایی همچون جراحی بینی با لیزر ، هیچ تاثیری در فرم دهی بینی و رفع مشکلات آن نخواهند داشت.

از لیزر فقط می توان برای برطرف کردن مشکلات پوستی بینی همچون جای زخم، لکه ناشی از جوش و غیره بهره گرفت.

جراح بینی
اقدامات قبل از جراحی بینی

افراد برای اینکه جراحی بینی موفقی داشته باشند باید علاوه بر انتخاب جراح بینی با تجربه باید یکسری اقدامات را قبل و یکسری اقدامات بعد از جراحی بینی را باید انجام دهند.

در جلسه مشاوره ای که با جراح بینی دارید، انتظار و خواسته خود را از انجام عمل جراحی بینی بیان نمایید و جراح بینی دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد می دهد تا در مورد انجام جراحی بینی تصمیم گیری نماید.
چنانچه بیماری خاصی دارید و داروی خاصی استفاده می کنید یا حتی به دارویی حساسیت دارید، جراح بینی را مطلع سازید.
دو هفته قبل از عمل جراحی بینی از مصرف دخانیات و هرگونه مشروبات الکلی خودداری کنید.
به مدت دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و قرص های مسکن پرهیز کنید.
آزمایشات لازم را که جراح بینی تجویز نموده است را انجام دهید و روز جراحی بینی همراه خود داشته باشید.
اگر دچار سرماخوردگی هستید، جراحی بینی را تا بعد از بهبودی کامل به تعویق بیاندازید.
شب قبل از عمل بینی استحمام نمایید و شام سبکی میل نمایید و شش الی هشت ساعت قبل از عمل بینی ناشتا باشید.
آقایان لازم است که ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند و بانوان روز جراحی بدون آرایش برای جراحی بینی مراجعه نمایند.
روز جراحی لباس راحت بپوشید یا از پیراهنی استفاده نمایید که از جلو دکمه داشته باشد.
یک ساعت قبل از زمان تعیین شده با یک همراه در محل مورد نظر حضور داشته باشید.

جراح بینی
مراقبت های بعد از جراحی بینی

به منظور کاهش کبودی و میزان تورم بعد از عمل بینی ۴۸ الی ۷۲ ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
هنگام خوابیدن حالت طاقباز بخوابید و سر را با قرار دادن دو بالشت بالاتر از حد معمول قرار دهید.
در رژیم غذایی خود ازغذاهایی که احتیاج به جویدن زیاد دارند، خودداری نمایید و از غذاهای میکس شده و نرم از قبیل سوپ استفاده نمایید.
چند روز اول بعد از جراحی بینی از مایعات طبیعی از قبیل آناناس استفاده نمایید.
حداقل تا ۶ هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید.
تا دو هفته بعد از عمل جراحی بینی از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید.
داروهایی که جراح بینی تجویز نموده است را به طبق دستور استفاده نمایید و از مصرف داروهای اضافی خودداری کنید.
طی یک هفته تا ۱۰ روز بعد از جراحی بینی که بینی پانسمان دارد حین استحمام به نحوی سر و موها را شستشو دهید که اسپلینت بینی خیس نشود.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی

به منظور محافظت از بینی از قرار گرفتن در محل های پر ازدحام که احتمال برخورد با افراد زیاد است تا زمانی که بینی شکل نگرفته، خودداری نمایید.
در ماه های اول از قرار گرفتن در زیر نور شدید آفتاب و محیط های خیلی گرم خودداری نمایید.
به مدت چند هفته بعد از عمل بینی احتمال اینکه بینی بی حس باشد، وجود دارد و این حس در قسمت سر بینی طولانی تر خواهد بود و جای نگرانی نیست این حس بعد از مدتی به تدریج برطرف خواهد شد.
با دهان باز عطسه نمایید و از فین کردن و تخلیه ترشحات بینی با فشار اجتناب کنید.
به مدت دو ماه از شنا کردن و سونا رفتن خودداری نمایید.
بعد از ۷ الی ۱۰ روز به منظور برداشتن بخیه و اسپلینت بینی به مطب مراجعه نمایید و قبل از مراجعه استحمام نمایید به طوری که پانسمان بینی کامل خیس شود و هنگام برداشتن اسپلینت بینی فرد دردی را احساس ننماید.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ( گوشتی یا استخوانی ) ، بر اساس المان های مختلفی محاسبه می شود ؛ در نتیجه احتساب هزینه دقیق این عمل جراحی ، نیازمند معاینه دقیق فرد زیباجود از سوی جراح می باشد.