02 May 2021
May 2, 2021

جراحی بینی گوشتی

0 Comment

در رابطه با جراحی بینی گوشتی بیشتر بخوانید:

جراحی بینی گوشتی که یکی از انواع بینی می باشد به دلیل ویژگی های ساختاری اش از جمله داشتن پوست ضخیم با غدد چربی فراوان سخت تر از بینی های استخوانی بوده و جراح برای برطرف کردن مشکلات ظاهری و همچنین فرم دهی آن با محدودیت زیادی مواجه می باشد. ( جراح بینی مشهد )

ویژگی های بینی های گوشتی چیست؟
از جمله اساسی ترین ویژگی های بینی های گوشتی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

غضروف های بزرگ و قطور در کناره های بینی
چرب و ضخیم بودن پوست قسمت نوک بینی
غضروف پهن و بزرگ در ناحیه جلویی بینی
وجود بافت همبند فراوان در زیر پوست
ساختار غضروفی-استخوانی ضعیف با حالت ارتجاعی
انواع بینی های گوشتی چیست؟
بینی های گوشتی را می توان به دو دسته ذیل تقسیم بندی کرد:

بینی گوشتی با پوست ضخیم و غدد چربی کم کار:
میزان فعالیت غدد چربی این نوع بینی بسیار کمتر از نوع دیگر بوده و پوست آن معمولاً قرمز، ضخیم و براق است.

بینی گوشتی با منافذ زیاد و بزرگ و غدد چربی فراوان:
داشتن غدد چربی بسیار فعال بارزترین ویژگی این نوع از بینی های گوشتی است که منجر به بیش از حد چرب شدن پوست بینی و به دردسر افتادن پزشک حین جراحی می شود.

در برخی موارد پزشک به منظور کم نمودن چربی پوست و کنترل فعالیت غده های چربی به تجویز داروهای مخصوص و رژیم غذایی مناسب به بیماران می پردازد.

نحوه جراحی بینی گوشتی به چه صورت است؟
کم نمودن بافت از یک ناحیه و اضافه نمودن آن به نواحی دیگر اساسی ترین اقدامی است که باید در جراحی بینی های گوشتی انجام گیرد.

با توجه به ضعیف بودن ساختار غضروفی-استخوانی بینی های گوشتی جراح باید تمام تجربه خود را به کار گرفته، استخوان ها و غضروف ها را به اندازه ای تقلیل ندهد که منجر به سست شدن زیاد ساختمان بینی شود.

تیغه خود بینی ناحیه ای است که پزشک اقدام به برداشت بافت افزودنی از آن می کند. اگر تیغه خود بینی به هر علتی دارای غضروف لازم نباشد، پزشک از گوش یا دنده بیمار غضروف های مورد نیاز را بر می دارد که به آن جراحی بینی همراه با گرافت گفته می شود.

به طور کلی جمع شدن نوک بینی به میزان لازم، تراشیدن و نازک کردن تیغه بینی در صورت پهن بودن آن، کاهش ضخامت نوک بینی و تقویت پایه بینی از جمله رایج ترین تغییراتی است که جراح به منظور زیباسازی ظاهر بینی های گوشتی از آن ها بهره می گیرد.

آیا من داوطلب خوبی برای رینوپلاستی بینی گوشتی هستم؟
داوطلبین رینوپلاستی بینی های گوشتی افرادی هستند که از اندازه، شکل یا عملکرد بینی خود ناراضی می باشند.

یک داوطلب خوب، باید در وضعیت سلامت عمومی خوب بوده و سیگاری نباشد یا تلاش کند تا حداقل به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی کشیدن سیگار را ترک کند. ترک سیگار برای انجام رینوپلاستی از اهمیت بالایی برخوردار است، چون سیگار در جریان خون اختلال ایجاد کرده و مشکلات جدی را در روند بهبود ایجاد می نماید.

داوطلبین باید بتوانند دو تا سه هفته برای سپری کردن دوره ریکاوری، از محل کار خود مرخصی بگیرند. همچنین باید انجام فعالیت های فیزیکی سنگین را برای همین دوره زمانی ترک کرده و از استرس دوری کنند.

داوطلب ایده آل باید از نتیجه نهایی جراحی خود انتظار منطقی داشته باشد. جراح تلاش می کند تا بیشترین تقارن و توازن صورت را در هر بیمار ایجاد نماید.

این فرایند بر اساس ساختار صورت منحصر بفرد افراد متفاوت می باشد. یک جراح خوب دارای نگاهی با تجربه می باشد که در نتیجه ی انجام هزاران روند مربوط به صورت و کسب امتیاز در جراحی های رینوپلاستی بدست آمده است.

یک جراحی خوب برای کمک به بیماران در دستیابی به اهداف شان، خستگی ناپذیر بوده و فرمی از بینی را به بیماران خود هدیه می دهد که متناسب با صورت آن ها باشد.

ریکاوری رینوپلاستی
ریکاوری رینوپلاستی بینی گوشتی الزاماً از همان چارچوب زمانی مشابه با رینوپلاستی کلی تبعیت می کند. رینوپلاستی ترمیمی به زمان ریکاوری بیشتری نیاز دارد. بزرگ ترین مولفه یک ریکاوری یکنواخت، به مهارت جراح وابسته است. داشتن رفتار ملایم با بافت ها و استفاده از تکنیک های ظریف، آسیب کمتری به اندام وارد کرده و بنابراین سپری کردن روند ریکاوری را برای بدن آسان تر می کند.

دومین مولفه مهم در جراحی بینی گوشتی خود بیمار است. ژنتیک در کل ریکاوری ایفای نقش می کند، چون بهبود و موضوعات دیگر را تنظیم می نماید.

انتخاب یک جراح خوب بینی گوشتی
رینوپلاستی جراحی چالش برانگیزی می باشد و یک ساختار معماری سه بعدی را به همراه یک ساختار داخلی حیاتی در بر می گیرد که تنفس را تنظیم می نماید. دستیابی به یک نتیجه جراحی با کیفیت های منحصر به فرد، نیاز به یک جراح را که درک صحیحی از تفاوت های منحصر بفرد بیماران داشته و آن ها را در طرح جراحی موفق خود ترکیب کند، به یک الزام تبدیل می نماید.