14 Oct 2019
October 14, 2019

جراحی بینی گوشتی

0 Comment

جراحی بینی گوشتی

در گذشته جراحی بینی گوشتی با تراشیدن و نازک کردن غضروف ها انجام میشد که تاثیر مثبتی نداشت و بینی بعد از مدتی به شکل اول خود بازمیگشت. اما امروزه به روش فرم دهی و تقویت غضروف ها انجام می شود که تاثیر مثبتی دارد و درصد بازگشت بینی به شکل اول را به حداقل و صفر می رساند. ( متخصص گوش و حلق و بینی )

هنگام جراحی بینی باید به این نکته توجه داشت که بعد از جراحی ، بینی باید با سایر اجزا صورت تناسب داشته باشد. کوچک کردن بیش از اندازه بینی و قوس زیاد باعث بروز مشکلاتی از قبیل اختلال تنفسی و عدم ایجاد تناسب و هارمونی در صورت می شود که خود از اصول جدایی ناپذیر زیبایی است.

تجربه عمل بینی گوشتی

برخی از افراد مایل به انجام جراحی بینی هستند اما با شنیدن جملاتی مانند بازگشت پذیری بینی گوشتی از جراحی بینی خود صرف نظر می کنند. اما بروز عوارض، بعد از جراحی بینی گوشتی تنها به جراح بینی بستگی دارد؛ بنابراین اگر جراح بینی که انتخاب می کنید در کار خود متخصص باشد هیچ مشکلی بعد از جراحی نخواهید داشت.

مراقبت های قبل از جراحی بینی

بیماران باید از دو هفته قبل از جراحی ، از مصرف داروهایی مانند پروفن پرهیز کنند.
بیماران حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی باید از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایند.
قبل از جراحی بینی به مدت دو هفته بیماران نباید از سیگار استفاده کنند.

مراقبت های پس از جراحی بینی

بعد از اتمام جراحی بینی بلافاصله تورم آن شروع می شود که با گذشت زمان این تورم از بین می رود اما با انجام مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی می توان باعث سرعت بهبودی آن شد.
ساده ترین روش برای کاهش تورم و درد بینی استفاده از کمپرس یخ است.
استحمام با آب داغ موجب بیشتر شدن تورم بینی گوشتی می شود، پس بهتر است هنگام استحمام از آب داغ استفاده نکنید.
بیماران بعد از جراحی بینی گوشتی باید مصرف نمک خود را به حداقل برسانند.
بالا نگه داشتن سر باعث گردش خون در صورت می شود و این کار به کاهش تورم بینی کمک می کند.
بیماران بعد از انجام جراحی بینی بهتر است تا مدتی از انجام ورزش های سنگین که باعث فشار آمدن به بینی می شوند مانند شنا خودداری کنند.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

ممکن است شما مطالبی در رابطه با جراحی بینی گوشتی به وسیله لیزر خوانده باشید و یا از دیگران شنیده باشید، اما چنین چیزی غیر ممکن است زیرا با لیزر نمیتوان تغییراتی بر روی استخوان بینی انجام داد بلکه تنها می توان ایرادات سطحی پوست بینی را برطرف کرد.

عمل بینی گوشتی فانتزی

امروزه جراحی بینی فانتزی به خصوص بین خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. در جراحی بینی به روش فانتزی بینی به طور قابل توجهی کوچک می شود و در زاویه نیم رخ بینی، قوس زیادی ایجاد خواهد شد و نوک بینی سربالا می شود. در این نوع جراحی تمرکز جراحان بینی بر روی نوک آن می باشد زیرا نوک بینی باید نسبت به جراحی بینی طبیعی تفاوت هایی داشته باشد و به منظور عروسکی شدن شکل بینی، باید نوک آن سربالا باشد.

انجام عمل بینی فانتزی برای افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند مناسب نیست و بهترین پیشنهاد برای آن ها جراحی بینی به شکل طبیعی می باشد.