جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : گرایش به زیبایی از تمایلات درونی هر فردی است ؛ چرا که برخورداری از زیبایی ، سبب افزایش اعتماد به نفس می شود.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی به خصوص در زمینه زیبایی ، شاهد رشد چشمگیر آمار متقاضیان اعمال جراحی زیبایی در سراسر جهان می باشیم. ( جراح بینی شیراز )

جراحی زیبایی بینی از جمله اعمال زیبایی است که شمار متقاضیان آن روزانه رو به افزایش است.

از عمده ترین دلایل گرایش افراد به انجام جراحی بینی ، می توان به این مسئله اشاره کرد که بینی به دلیل قرارگیری در مرکزیت صورت ، در وهله اول برخورد با دیگران ، توجه ها را به سمت خود جلب می نماید.

بنابراین در صورتی که ایراد یا نقصی متوجه بینی باشد ، قطعا زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

علاوه بر این به دلیل تناسبی که می بایست به طور طبیعی بین اجزای دیگر صورت و بینی برقرار باشد قاعدتا وجود نقص در بینی ،  سایر تناسبات چهره را نیز به چالش خواهد کشید.

از این رو افرادی که به دلیل وجود ایراداتی اعم از بزرگی بیش از حد بینی ، قوز بینی ، بزرگ بودن سوراخ های بینی و مشکلاتی از این قبیل از ظاهر بینی خود ناراضی هستند ، می توانند عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهند.

فرم بینی بعد از جراحی بینی

فرم یا شکل ظاهری بینی از اصلی ترین دغدغه های متقاضیان جراحی بینی قبل از اقدام به عمل می باشد.

در نتیجه مهم ترین مبحثی که در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی به آن پرداخته می شود ، در رابطه با فرم بینی بعد از عمل می باشد.

همه متقاضیان جراحی بینی توقع دستیابی به بهترین و زیبا ترین فرم بینی بعد از انجام عمل بینی را دارند.

به طور کلی ، فرم بینی می بایست متناسب با اجزای صورت در نظر گرفته شود ، چرا که این مسئله از مهم ترین پارامترها در زمینه جراحی بینی موفق می باشد.

انواع فرم بینی

بینی طبیعی : در جراحی بینی به فرم طبیعی ، تنها اشکالات و عیوب ظاهری بینی مرتفع می شود و نتیجه جراحی به نحوی است که در نگاه اول این مسئله که بینی تحت عمل جراحی قرار گرفته قابل تشخیص نمی باشد.

بینی فانتزی : در جراحی بینی به فرم فانتزی ، در نگاه اول به خوبی قابل تشخیص خواهد بود که بینی فرد ، جراحی شده است.

بینی فانتزی کمی رو به بالا بوده و از نمای نیمرخ نیز دارای کمی قوس می باشد. خانم ها غالبا متقاضی جراحی بینی به فرم فانتزی می باشند.

بینی نیمه فانتزی : فرم ظاهری بینی نیمه فانتزی حالتی مابین بینی طبیعی و فانتزی است و خصوصیات بینی طبیعی و فانتزی را داراست.

عموما جراحی بینی نیمه فانتزی ، بعد از جراحی بینی طبیعی در میان مردم دارای محبوبیت گسترده ای می باشد.

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، اندازه بینی دقیقا مطابق با دیگر اعضای صورت کوچک می شود.

بینی نیمه فانتزی دارای یک قوس بسیار جزئی می باشد.

زاویه میان بینی و لب در جراحی بینی نیمه فانتزی ، باید بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد ، در حالی که این زاویه در جراحی بینی طبیعی ، ۹۰ درجه است.

سخن آخر

در پایان لازم است به این نکته اشاره کرد که بیماران باید به این مهم توجه داشته باشند که زیبایی فرم بینی در گرو حفظ تناسبات چهره می باشد و صرفا کوچک بودن بینی دال بر زیبایی بینی نخواهد بود.