جراحی بینی نیمه فانتزی

در سال های اخیر به تعداد افرادی که خواستار انجام جراحی بینی نیمه فانتزی هستند افزوده شده است و بسیاری از مراجعه کنندگان در خواست انجام این جراحی را دارند. ( جراحی بینی )

ممکن است برای شما این سوال به وجود آید که منظور از جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

همانطور که می دانید تفاوت موجود در بین بینی های فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی در شکل ظاهری آن ها می باشد ، وجود کمی قوس بر روی پشت بینی ، سربالا بودن نوک بینی ( به اندازه کم ) از ویژگی ظاهری بینی های نیمه فانتزی است؛ در واقع بینی نیمه فانتزی در بین بینی طبیعی و فانتزی قرار دارد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراح بینی در حین انجام عمل بینی دقت می کند که علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی کمی قوس بر روی بینی ایجاد کرده و نوک آن را نیز سربالا کند، لازم به ذکر است قوس و سربالا بودن نوک بینی در بینی های نیمه فانتزی بسیار کمتر از بینی های فانتزی می باشد.
کاندید مناسب جهت جراحی بینی نیمه فانتزی

افرادی که بینی آن ها جزء بینی های استخوانی قرار می گیرد، بهترین کاندید جهت انجام عمل بینی نیمه فانتزی می باشند ؛ با توجه به ویژگی بینی های استخوانی هم چون پوست نازک و غضروف محکم تغییرات بسیار زیادی را می توان در حین جراحی بینی بر روی آن ها اعمال کرد از این رو گفته می شود آن ها از جراحی بینی نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی دریافت می کنند.
عوارض جراحی زیبایی بینی

بیماران بعد از انجام جراحی زیبایی بینی نیز همانند دیگر جراحی ها دچار عوارض جزئی هم چون کبودی ، تورم و غیره می شوند اما میزان بروز عوارض در بیماران بعد از عمل بینی بستگی به مهارت جراح بینی دارد، یعنی در صورتی که جراح بینی انتخابی شما ماهر و با تجربه نباشد احتمال بروز عوارض در شما بسیار بیشتر از دیگر افراد است، بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت کنید.

احتمال بروز مشکلاتی در عمل بینی که با اشتباه جراح بینی ممکن است رخ دهد عبارت اند از :

نامتقارنی حفره های بینی
درد شدید
مشکلات تنفسی
ایجاد سوراخ در تیغه بینی

جراحی بینی نیمه فانتزی

پرسش و پاسخ جراحی بینی
میزان اهمیت مراقبت های بعد از جراحی بینی چقدر است ؟

رعایت صحیح نکات و دستورالعمل های بعد از عمل بینی یکی از موارد تاثیر گذار در نتیجه جراحی زیبایی بینی می باشد، بنابراین بیماران جهت به دست آوردن نتیجه مطلوب از عمل بینی باید در این مورد بسیار دقت کنند.
دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

در حالت کلی می توان گفت بیماران بعد از عمل بینی نیاز به ۷ الی ۱۰ روز استراحت در منزل دارند و بعد از گذشت این مدت زمان می توانند جهت انجام فعالیت های روزانه خود اقدام کنند.
میزان اثر گذاری پوست بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین نکات عمل زیبایی بینی ، پوست بینی می باشد و همین امر موجب تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی شده است؛ برای نمونه به علت وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی تغییرات بسیار زیادی را نمی توان بر روی آن ها اعمال کرد به همین علت گفته می شود کسانی که بینی آن ها گوشتی است از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی را دریافت نمی کنند.
آیا جای زخم های جراحی زیبایی بینی بر روی سطح خارجی پوست بیماران باقی می ماند ؟

با گذشت زمان جای اسکارهای ناشی از عمل بینی کم رنگ شده و در نهایت از بین می روند.
جراحی بینی باز بهتر است یا بسته ؟

بارزترین تفاوت جراحی بینی باز و بسته در ناحیه ایجاد برش می باشد و انتخاب هر یک از آن ها با توجه به شرایط بیماران و نظر جراح بینی انجام می شود، بنابراین به صلاح دید پزشک معالج خود احترام گذاشته و اصرار به انجام یک روش خاص نورزید.
آیا احتمال بازگشت بینی به فرم اولیه خود بعد از جراحی زیبایی بینی وجود دارد ؟

خیر ، در حال حاضر جراحان بینی از تکنیک های استاندارد و نوین جهت جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند که بازگشت پذیری آن ها را به حداقل می رساند.
هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی جراحی زیبایی بینی تاثیر گذاراند اما مدل انتخابی بیمار هیچ تاثیری در هزینه آن ندارد.

بیماران برای اطلاع از قیمت نهایی عمل بینی ، باید به جراح بینی مراجعه کنند.