21 Sep 2020
September 21, 2020

جراحی بینی فانتزی

0 Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی و به ویژه جراحی بینی فانتزی که در اصطلاح به آن جراحی بینی عروسکی نیز گفته می شود امروزه در میان مردم جهان بسیار محبوب می باشد. ( جراح بینی کرج )

از آنجایی که بینی برجسته بوده و در مرکز صورت قرار دارد توجه زیادی را به خود جلب کرده و تاثیر زیادی بر زیبایی کل چهره و اجزای موجود در آن دارد به همین دلیل آنچه که در حین جراحی به خصوص جراحی بینی فانتزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، حفظ هماهنگی و تناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت می باشد.

ویژگی های بینی فانتزی

بینی های فانتزی دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را از بینی طبیعی که فرم دیگری از بینی است متمایز می کند. ویژگی های بینی فانتزی عبارت است از :

وجود قوس بر روی پل بینی

سر بالا بودن نوک بینی

کوچک بودن سایز بینی

زاویه بیش از ۱۰۵ درجه بین نوک بینی و لب بالا

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی

افرادی که خواستار جراحی بینی عروسکی هستند باید علاوه بر داشتن یکسری شرایط عمومی ، شرایط دیگری را نیز داشته باشند که در ادامه آورده شده است.

شرایط عمومی جراحی بینی :

سالم بودن از نظر جسمی و روحی

باردار و شیرده نبودن

عدم اعتیاد به مصرف نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر

برخورداری از انتظارات منطقی و معقول از نتیجه عمل بینی

کمال طلب و وسواسی نبودن و غیره.

شرایط لازم برای جراحی بینی فانتزی :

استخوانی بودن بینی : بینی افراد را با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می کنند که تنها افرادی که بینی استخوانی دارند می توانند برای جراحی بینی فانتزی اقدام کنند.

بینی های گوشتی را به هیچ عنوان نمی توان به فرم فانتزی فرم داد زیرا استحکام غضروف ها و استخوان های آن ها به حدی نیست که تحمل تغییراتی همچون تراش دادن، سر بالا کردن و ایجاد قوس را داشته باشد. همچنین پوست این نوع بینی بسیار ضخیم است؛ حتی اگر بتوان تغییرات لازم را بر روی ساختار غضروفی-استخوانی بینی ایجاد کرد ضخامت بیش از حد پوست بینی اجازه نمایان شدن این تغییرات را نخواهد داد و به بیان دیگر تغییرات ایجاد شده قابل مشاهده نخواهند بود.

زن بودن : این نوع بینی از بینی طبیعی کوچک تر بوده و دارای ظرافت بیشتری می باشد به همین دلیل و با توجه به ویژگی های چهره خانم ها با صورت آن ها تناسب بیشتری دارد. در حالیکه تناسب چندانی با ویژگی چهره آقایان ندارد زیرا صورت آقایان بزرگ و اجزای چهره آن ها درشت است.

وجود فاصله کم بین لب و بینی : زیاد بودن فاصله لب و بینی موجب نازیبایی صورت می شود از همین رو افرادی که دارای فاصله لب و بینی زیاد هستند باید از جراحی بینی به فرم فانتزی خودداری نمایند زیرا سربالا بودن نوک بینی در فرم فانتزی موجب بیشتر شدن این فاصله می شود.

کوچک کردن بینی بدون مشکلات عملکردی بینی

بسیاری از افراد وظیفه اصلی بینی که همان تنفس مناسب و راحت است را فراموش کرده و فقط به کوچک کردن بینی خود فکر می کنند. افراد باید همواره به این نکته توجه داشته باشند که داشتن تنفسی راحت برای کیفیت زندگی بسیار مهم تر از برخورداری از یک بینی زیبا می باشد.

چنانچه بینی از سایز طبیعی خود بسیار کوچک تر شود بدیهی است که قسمتی از راه تنفسی آسیب دیده و قربانی خواهد شد. خرناس های شبانه و خس خس کردن از جمله شایع ترین عوارض ناشی از کوچک کردن بیش از حد بینی می باشند. از همین رو از اصرار زیاد برای کوچک کردن سایز بینی و سوراخ های آن خودداری کنید.

بهترین جراح بینی را انتخاب کنید :

یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در کسب بهترین نتایج از جراحی بینی فانتزی انتخاب یک جراح بینی مجرب است. هنگام انتخاب جراح بینی خود، ویژگی های ذیل که ویژگی های مشترک بین تمام جراحان بینی خوب است را مد نظر قرار دهید:

برخورداری از وجدان بالا : پزشکی که از وجدان کاری بالا برخوردار است جراحی بینی را تحت هر شرایطی و تنها با اهداف مالی انجام نمی دهد. او تنها در صورتی جراحی را برای شما انجام می دهد که از نتیجه مطلوب آن برای شما و به دنبال نداشتن عوارض خاص برای تان مطمئن باشد.

داشتن تجربه کاری بالا : هرچه تجربه پزشک در انجام جراحی بینی فانتزی بیشتر باشد نتیجه بهتری برای شما رقم خواهد زد.

برخورداری از سابقه موفق : سوابق جراحی پزشک را مورد بررسی قرار داده و از موفق و بدون عارضه بودن آن اطمینان حاصل کنید.

اشراف بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی

برخورداری از قدرت تصور بالا

داشتن تحصیلات و تخصص مرتبط

بهترین جراح بینی به هیچ عنوان به اصرارهای شما برای کوچک کردن بیش از حد بینی توجه نکرده و بینی را به نحوی جراحی می کند که کوچک ترین آسیب به عملکرد آن وارد نشود. او همچنین به دقت به انتظارات شما از نتیجه جراحی گوش فرا داده، آن را در هنگام فرم دهی بینی مد نظر قرار می دهد. همچنین صورت شما را بررسی می کند و با توجه به قدرت تصور بالا و اشراف زیادی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد بینی را به بهترین نحو ممکن جراحی کرده و نتایج بسیار درخشانی از جراحی را برای تان رقم می زند.