22 Dec 2019
December 22, 2019

جراحی بینی فانتزی

0 Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : امروزه جراحی زیبایی بینی ، جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت به شمار می آید؛ زیرا شکل ظاهری بینی در زیبایی چهره، نقش پررنگی دارد به همین علت است که افراد بسیار زیادی تصمیم به انجام آن می گیرند.

نسبت بانوان به آقایانی که خواهان انجام جراحی بینی فانتزی هستند، بسیار بیشتر است.

مهم ترین نکته در عمل زیبایی بینی ، تناسب صورت و اعضای آن با بینی عمل شده می باشد به همین علت فرد باید در انتخاب مدل بینی بسیار دقت کند برای مثال بینی فانتزی مناسب افرادی که صورتی بزرگ و پهن دارند نیست.

قوس بینی و نوک سربالا از مهم ترین ویژگی های فرم ظاهری بینی فانتزی یا عروسکی است ( بینی فانتزی در بین مردم با نام بینی عروسکی نیز شناخته می شود. )؛ از دیگر ویژگی های بینی عروسکی می توانیم به مواردی هم چون اندازه کوچک ، تیغه بسیار نازک ، حفره های کوچک و غیره اشاره کنیم.

عمل بینی فانتزی استخوانی

بینی ها را می توان در سه دسته بینی گوشتی ، استخوانی و نیمه غضروفی جای داد ؛ بینی های استخوانی دارای قوز ، غضروف محکم و پوست نازک می باشند ، با توجه به ویژگی های ذکر شده بینی های استخوانی بهترین کاندید جهت انجام جراحی بینی فانتزی هستند چرا که در حین عمل بینی استخوانی می توان تغییرات بسیاری را در آن ها اعمال کرد.

عمل بینی فانتزی گوشتی

همانطور که گفتیم مدل بینی فانتزی مناسب همه افراد نمی باشد ؛ افرادی که بینی آن ها گوشتی است ، کاندید مناسبی جهت جراحی بینی فانتزی نیستند چرا که با توجه به ویژگی و نوع پوست بینی های گوشتی نمی توان تغییرات بسیاری را در آن ها اعمال کرد از این رو آن ها از جراحی بینی فانتزی نتیجه مطلوبی را دریافت نمی کنند و بهترین مدل برای آن ها جراحی بینی طبیعی خواهد بود.

مدل بینی فانتزی طبیعی

یکی دیگر از مدل های عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است ، در این مدل علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی در بینی کمی قوس ایجاد شده و نوک آن نیز سربالا می باشد.

جراحی بینی با لیزر

در حین انجام عمل بینی ، جراح بینی بر روی تغییر ساختار استخوان و غضروف بینی متمرکز می شود که با استفاده از لیزر نمی توان بر روی موارد ذکر شده تغییر ایجاد کرد لازم به ذکر است تنها کاربرد لیزر در عمل زیبایی بینی رفع زخم های ناشی از آن است بنابراین در حال حاضر امکان انجام جراحی زیبایی بینی به وسیله لیزر وجود ندارد و تمام سخنان و مطالبی که در این مورد می شنوید صرفا جنبه تبلیغاتی دارد.

بهترین جراح بینی فانتزی

یکی از مهم ترین نکاتی که نتیجه جراحی بینی فانتزی به آن بستگی دارد ، جراح بینی می باشد و افراد باید در انتخاب آن بسیار دقت کنند زیرا در صورتی که جراح بینی انتخابی شما به میزان کافی مهارت نداشته باشد ، ممکن است عوارض جبران ناپذیری در فرم ظاهری بینی و هم چنین در عملکرد تنفس بیمار به وجود آید برخی از این عوارض عبارت اند از : قوس بیش از حد ، نوک بسیار سربالا ، کوچکی بیش از اندازه سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره.

در بسیاری از موارد ، بینی فرد به قدری در حین جراحی زیبایی بینی تخریب می شود که با انجام جراحی بینی ترمیمی نیز نمی توان مشکلات آن را برطرف کرد بنابراین در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید و یکی از بهترین آن ها را انتخاب کنید.

سوالات متدوال جراحی بینی
دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی چند روز است ؟

در اکثر مواقع بیماران بعد از عمل بینی نیاز به ۷ تا ۱۰ روز استراحت در منزل دارند.

بهترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی چه سنی است ؟

طبق توصیه جراحان بینی بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد چرا که گفته می شود پس از اتمام سن بلوغ رشد بینی کامل می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی احتمال ابتلا به تنگی نفس را افزایش می دهد ؟

همانطور که گفتیم نقش جراح بینی در نتیجه و میزان عوارض عمل بینی بسیار موثر است ، اگر جراحی زیبایی بینی به دست جراح توانمند و زبده انجام شود علاوه بر ایجاد زیبایی در فرم ظاهری بینی ، مهم ترین هدف جراحی بینی که حفظ و بهبود عملکرد تنفسی می باشد را برای بیماران محقق خواهد ساخت.