تاثیر نوشیدن آب ولرم در رفع یبوست

اگر می‌خواهید یبوست را از بین ببرید می‌توانید از آب ولرم بهره گیری کنید که در عرض مدت زمان کوتاهی یبوست را بهبود می بخشد. نوشیدن یک لیوان آب ولرم به‌صورت ناشتا یا خوردن چند عدد انجیر خیس‌کرده، گذشته از صرف صبحانه می تواند تاثیر زیادی در رفع یبوست داشته باشد.

رژیم‌های خوراکی سرشار از چربی‌های حیوانی، گوشت، تخم‌مرغ و شیرینی، مصرف ناکافی میوه‌ها و سبزی‌ها و سایر مواد خوراکی حاوی فیبر در رژیم خوراکی، مصرف ناکافی آب و مایعات، نداشتن فعالیت بدنی مناسب و توجه نکردن به زمان احساس نیاز به اجابت مزاج و نادیده گرفتن یا به تعویق انداختن آن، از دلایل متعارف یبوست مزمن یا تشدید آن میباشند.

یکی از مهم ترین راه‌های درمان‌ یبوست‌های بدون علت اساس‌ای و یبوست‌های عادتی که اکثر به علت رژیم خوراکی و کاهش تحرک اتفاق می‌افتد، تغییر رژیم خوراکی هست. مثلا مصرف فراوان مایعات، به‌خصوص آب به افراد مبتلا به یبوست توصیه میشود چون آب، نقش مهمی در دفع بهتر مدفوع دارد و به همین علت هم یک فرد بزرگسال با وزن متوسط باید حدود روزی ۸ لیوان آب بخورد تا دچار یبوست نشود.

توصیه بعدی، نوشیدن آب ولرم به صورت‌ ناشتاست. زمانی که صبح ناشتا، یک لیوان آب ولرم می نوشید، دستگاه گوارشتان تحریک و حرکت های گوارشی آن هم اکثر میشود. در نتیجه، امر دفع برایتان آسان‌تر خواهد شد. افزایش مصرف خوراکی‌های حاوی فیبر خوراکی هم یکی دیگر از درمان‌های یبوست هست.

به گزارش پارس ناز به همین علت هم خوردن خوراکی‌هایی مثل انجیر که اضافه بر فیبر فراوان، دارای مواد محرک دستگاه گوارش برای دفع بهتر هست، به افراد مبتلا به یبوست توصیه می شود.

بهتر هست که افراد مبتلا به یبوست که مشکل اساس‌ای مثل انسداد روده ندارند، شب‌ها مقداری انجیر را در آب خیس کنند و صبح ناشتا این انجیرها را همراه آب آن بخورند. اینکار کمک زیادی به رفع یبوست و سهولت دفع خواهد کرد. با این حساب، عادت خوراکی شما خواننده محترم برای رفع یبوست، مفید هست و در درازمدت مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.