برس مناسب مو چه برسی است؟

برس زدن جریان هوا را بهتر به موها می رساند، پوست سر را نرم کرده و آب رسانی و تغذیه ریشه های مو را اسان تر می کند. بیش تر ما موهای مان را بسیار با شتاب و سریع شانه می کنیم ولی برس زدن ارام و روزانه روغن های طبیعی موجود بر سطح موها گسترش میدهد و مو را درخشنده میکند.

فواید برس زدن

اکثر ما عادت داریم برای مرتب کردن و شانه زدن موها از برس استفاده می کنیم، ولی تقریباً همه افرادی که از برس استفاده میکنند ، روش صحیح برس زدن به موها را نمی دانند که در این مطلب به آن ها اشاره میشود .

هنگام خرید برس توجه کنید که:

۱- هنگام خرید برس دقت کنید که دندانه ها نرم و قابل انعطاف باشد. این دو عامل، دو فاکتور مهم برای برس محسوب میشوند . فاصله بین دندانه های شانه یا برس هم بسیار مهم است مخصوصاً برای افردی که موهایشان مجعد و یا موجدار است، شانه و یا برسی برای این اشخاص مناسب است که دندانه های با فاصله زیادی داشته باشند.

۲- بهتر است موهای برس از جنس نایلون باشند نه پلاستیک. موهای نایلونی انعطاف بیشتری دارند و کم تر باعث آسیب رساندن به موهایتان میشوند .

۳- هنگام خرید به دسته برس توجه کنید. برس هایی که دسته ارگونومیک دارند به شما امکان می‌دهند که آنرا بهتر در دست بگیرید و کنترل بهتری هم موقع برس زدن موهایتان بر آن داشته باشید.

بهترین راه برس زدن موها

۴- توجه کنید که یک بالشتک پارچه ای در انتهای موهای برس وجود داشته باشد زیرا این بالشتک باعث میشود موهای شما هنگام شانه کردن با برس کم تر اسیب ببینند.

۵- برس هایی را بخرید که انتهای موهای آن گرد باشد. این گردی باعث میشود سر موهای برس پوست سر شما را آسیب دیده و زخمی نکند. در عین حال موهای برس که از هم جدا و تکی تکی باشند بهتر از موهای به هم چسبیده است.

۶- برس ایده‌ال باید دارای موهای نرم، قابل ارتجاع و بانوک گرد و درشت بوده به طوری که موها به نرمی در بین آن ها حرکت کرده وکشیده نشوند. بهتر است از شانه یا برسی استفاده شود که تولید الکتریسیته ساکن نکند( شانه یا برس فلزی نوک تیز خوب نیست)

۷- شانه بایستی از پلاستیک قابل ارتجاع ساخته شده باشد. نوک دندانه های شانه بایستی گرد و عرض و اتصال بین دندانه ها درست در مرکز هر دندانه بوده و همچنین فواصل دندانه ها متناسب و جنس آن ها قابل انعطاف و نرم باشد تا دندانه ها به راحتی بین موها حرکت نمایند.

در این جا به برخی از مشکلات رایج که امکان دارد بدون این که بدانید، مرتکب شوید اشاره خواهیم کرد.

خرید برس مو

استفاده از برس اشتباه

برس ها از آن گروه لوازمی نیستند که یکی از آن ها، مطلوب تمامی کس باشد. پیش از استفاده از یک برس، آنرا آزمون کنید. برس انتخابی شما نباید بی اندازه سفت و دشوار باشد و باید بافت موها و استایل و مدلی که میخواهید به آن بدهید را جامع کند.

استفاده از برس های گرد و فلزی در حین سشوار کردن، به موهای شما حجم اضافی میدهد . درصورتی که موهای شما فر یا زبر است، از یک برس سفت و دشوار استفاده کنید که برای مردودشدن از بین موهایتان به میزان کافی توان دارد. برس های صاف برای مدل موهای قابل انعطاف و برّاق عالی میباشند .

یک برس صاف و به صورت پارو، برای زمانی عالی است که میخواهید موهایتان را از بالای سر بسته یا به صورت دم اسبی در بیاورید. از برس هایی که در انتهای شاخه هایشان یک گوی حقیر دارد، پرهیز کنید.

امکان دارد موی شما دور آن ها پیچیده شده و کنده شود. برترین انتخاب برای شما، برس های زلف دار یا شانه های دندانه دار میباشد . این گروه از برس ها عاری حفر کردن زلف، گره های آن ها را گشوده میکنند . همچنین در نظر داشته باشید که استفاده از برس های چوبی میتواند باعث پیش‌گیری از موخوره شده و چه بسا موخوره هایی که از گذشته داشتید را از بین ببرد.

برس زدن باید دو بار در روز( صبح و شب) و هر بار دست کم یک دقیقه انجام شود. برای جدا کردن موها، اول شانه را روی نقاطی که گره های احتمالی موجود است بگذارید و گره ها را باز کنید. موها را نکشید و کم کم دسته هایی از موی تان را شانه کنید.

بهترین راه برس زدن موها این است که سر به طرف پائین باشد و موها از پشت گردن به طرف پیشانی برس شوند و بعد از کناره ها به طرف بالای سر این کار را ادامه دهید و در انتها با برس کردن از پیشانی به طرف پشت سر کار را خاتمه دهید. اگر موهای تان را شستید، صبر کنید تا ۸۰ درصد از موهای تان خشک شوند و بعد برس بکشید.