آموزش عوض کردن تصویر مخاطب در اندروید

تصویر مخاطب در اندروید را می توان به سادگی تغییر داد. قرار دادن تصویر برای مخاطبین می تواند بسیار جذاب باشد. می دانید چه چیزی کسل کننده است؟ تصویر پیش فرض موبایل برای شماره های افراد مورد علاقه شما. آن ها افراد خاصی در زندگی شما هستند. بهترین دوستان، همسر یا فرزندان.

استحقاق این افراد بیشتر از حرف اول نامشان در لیست تماس های موبایل شماست. اصلاح این مسئله بر عهده خود شماست. نگران نشوید ما اینجا هستیم تا به شما در این مورد کمک کنیم.قبل از شروع باید بگویم که این پروسه در گوشی های مختلف فرق می کند.سامسونگ، ال جی، هوآوی و غیره..

این روش بسته به مدل گوشی که استفاده می کنید متفاوت است. اما خیلی راحت می توان در گوشی های مختلف این روش را تشخیص داد چون سیستم شماره گیری در مدل های مختلف تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

بسیار خب. آماده اید؟ بیایید با هم شروع کنیم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که لیست شماره ها را باز کنید و شماره ای که می خواهید تصویر آن را تغییر دهید انتخاب کنید.

آموزش عوض کردن تصویر مخاطب در اندروید

این قسمت ممکن است در گوشی های مختلف متفاوت باشد. در بیشتر تلفن ها وقتی روی تصویر پیش فرض می زنید کانتکت کارد (contact card) باز می شود. یک استثناء وجود دارد و آن هم لیست علاقه مندی ها (Favorites list) در گوشی های اندروید استوک و سامسونگ است:

اگر روی تصویر ضربه بزنید تماس گرفته میشود. پس باید در گوشی های سامسونگ روی حرف (i) که در تصویر زیر نشان داده شده است ضربه بزنید. و در گوشی های اندروید استوک روی گزینه (سه نقطه) ضربه بزنید. البته این کارها در لیست کامل تماس ها نیاز نیست. فقط کافی است روی تصویر ضربه بزنید.

آموزش عوض کردن تصویر مخاطب در اندروید

وقتی وارد صفحه کانتکت کارد (contact card) می شوید روی گزینه ادیت Edit بزنید. گزینه ادیت به دو شکل است یا کلمه Edit یا ویرایش و یا شکل مداد که در تصویر زیر نشان داده شده است.

این گزینه در گوشه راست بالای صفحه موجود است. در میان تمام گوشی هایی که من کار کرده ام این گزینه ویرایش یا Edit فقط در گوشی Huawei Honor 5X موقعیت متفاوتی دارد. گزینه ویرایش یا Edit در این مدل گوشی در پایین صفحه قرار دارد.

آموزش عوض کردن تصویر مخاطب در اندروید

وقتی صفحه ویرایش یا Edit باز می شود علاوه بر عکس می توانید تمام مشخصات تماس را ویرایش کنید. تغییر تصویر بسیار آسان است. فقط روی تصویری که در پایین نشان داده شده است ضربه بزنید دو گزینه برای شما می آید: عکس جدید بگیرید یا از عکس های گالری انتخاب کنید. سپس عکسی که انتخاب کرده اید را برش (Crop) دهید.

آموزش عوض کردن تصویر مخاطب در اندروید

پس از انتخاب، تصویر در کانتکت کارد (Contact card) نمایش داده می شود.

آموزش عوض کردن تصویر مخاطب در اندروید

در انتها گزینه ذخیره Save را بزنید تا تصویر در مشخصات او در تمام قسمت های گوشی ثبت شود.